Aranżacja wnętrze z drzwiami przesuwnymi

Zastanawiasz się nad tym, co zrobić, aby wnętrze Twojego domu prezentowało się jeszcze bardziej efektownie? Możliwości jest wiele i bez wątpienia jedną z nich jest zdecydowanie się na drzwi przesuwne. Co sądzisz o takich drzwiach?

Sposób montażu

Osoby zainteresowane takimi drzwiami muszą pamiętać o tym, że bardzo ważny jest sposób montażu. Ze względu na sposób montażu możemy wyróżnić drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianę.

Drzwi przesuwne naścienne mocuje się na prowadnicach. Prowadnice znajdują się na ścianie lub suficie. Z kolei mechanizm skryty jest pod maskownicami. W przypadku drzwi chowanych w ścianę konieczne jest przygotowanie otworu. Otwór powinien odpowiadać rozmiarowi drzwi. Ważne – zdarza się, że nie ma technicznych możliwości, aby wykonać otwór w murze. W takim przypadku możliwe jest wykonanie przedścianki z płyt GK. Takie rozwiązanie spowoduje, że drzwi skryją się między ścianą a płytą kartonowo-gipsową.

Dlaczego ludzie decydują się na drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne cieszą się dużym zainteresowaniem i co najważniejsze, nie ma jednego powodu, dla którego tak się dzieje. Na pewno bardzo ważna jest funkcjonalność. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, że mowa o drzwiach, które często widoczne są w przestronnych domach – nie ma w tym przypadku. Poza tym drzwi przesuwne można określić szerszymi od standardowych skrzydeł. Do tego brak progów. Jedno i drugie dla wielu osób może nie mieć znaczenia, ale są wśród nas osoby, które poruszają się o kulach czy o wózku inwalidzkim. Dla takich ludzi tego rodzaju udogodnienia mają wielkie znaczenie. Wybór drzwi może wiązać się z wieloma wątpliwościami i co ciekawe, na drzwi przesuwne można zdecydować się bez względu na etap budowy/remontu. Konieczne jest tylko dostosowanie rozmiaru i sposobu montażu.

Nie tylko drzwi przesuwne?

Znalezienie odpowiednich drzwi jest bardzo ważne, ale przecież to tylko namiastka tego, co wymaga przemyślenia. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o tym, jak ma wyglądać kuchnia. Czy panele szklane do kuchni to dobry pomysł?

Zdania na ten temat pewnie są różne, także najlepiej będzie, jeśli zaczniemy od początku. Panel szklany jest dekoracją, jak i funkcjonalnym wykończeniem ściany. Panele te wykonuje się za pomocą hartowanego szkła. Istotne jest też to, że ozdobienie paneli ciekawym wzorem pozwala na podkreślenie designu kuchni. Można też powiedzieć, że klienci mogą liczyć na dwa w jednym – ochronę przed zabrudzeniami (podczas gotowania wiele może się wydarzyć) i estetyczne wzbogacenie wystroju pomieszczenia.

Możliwe, że wiele osób zastanawia się nad panelami w kontekście wyboru płytek. Główna różnica to wykorzystywany materiał. Płytki ceramiczne stanowią połączenie gliny, talku i piasku.

Wilgoć i zabrudzenia

Należy też pamiętać o tym, że bardzo duże znaczenie mają zabrudzenia. Nie można też zapomnieć o narażeniu na wilgoć. Szkło hartowane to rozwiązanie, które poleca się w przypadku miejsc, gdzie utrzymanie czystości nie jest łatwym zadaniem. Niektórzy mogą też dojść do wniosku, że szkło hartowane sprawdza się jedynie przy kuchni i łazience, ale nic bardziej mylnego. Niemniej trzeba przyznać, że są to pomieszczenia, w których najłatwiej zetknąć się z hartowanym szkłem.

Warto również pamiętać o funkcjonalności. Mowa o materiale, który charakteryzuje się odpornością na wysokie temperatury i stłuczenia. Gdyby komuś zależało na czymś wyjątkowym i zarazem oryginalnym, dobrym rozwiązaniem zdaje się szkło nad blatem kuchennym. Pewnie są tacy, którzy zastanawiają się nad tym, czy panele szklane mają jakieś wady. Prawdopodobnie często się mówi o tym, że nie ma rozwiązań idealnych, ale w przypadku paneli szklanych naprawdę trudno jest doszukać się minusów. Jeśli już coś należy uznać za wadę, to fakt, że płyta szklana szybko ulega zabrudzeniu (z drugiej strony szybko można ją jednak wyczyścić).

Istotne jest też to, że zadbanie o drzwi przesuwne czy panele szklane nie wymagają śledzenia wielu ofert. Jedno i drugie (a także wiele więcej) można znaleźć w ofercie firmy S4.