Dlaczego warto zdecydować się na panele szklane do kuchni na wymiar?

Szkło dekoracyjne to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na kuchenne ściany. Szklane panele do kuchni dają możliwość stworzenia oryginalnego wnętrza idealnie dopasowanego do aranżacji całego pomieszczenia. Ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości i walory estetyczne są one polecane jako alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Dlaczego warto zdecydować się na panele szklane do kuchni na wymiar? Nasi eksperci podpowiadają!

Szklane panele kuchenne na wymiar – zalety

Jedną z pierwszych zalet szklanych paneli kuchennych na wymiar wymienianą przez ekspertów jest ich niezwykle trwałość i wytrzymałość. Takie panele kuchenne wykonane są najczęściej ze szkła hartowanego. Jest to materiał odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wysokie temperatury, o jakie nietrudno podczas gotowania. Szkło hartowane jest szczególnie polecane przy aranżacjach kuchennych ze względu na odporność na tak zwany szok termiczny, czyli nagłą zmianę temperatury. Jest ono również niezwykle bezpieczne w przypadku pęknięcia. Rozpada się bowiem na tysiące drobnych i tępych kawałków, co minimalizuje ryzyko skaleczenia.

Inne rodzaje szkła, które również są wykorzystywane przy produkcji paneli kuchennych to szkło trawione i szkło lodowe. Wszystkie te rodzaje szkła cechują się dużą wytrzymałością, a szkło lodowe dodatkowo daje ciekawy efekt wizualny. A to dzięki temu, że składa się ono z trzech warstw połączonych żywicą, przy czym środkowa warstwa jest rozbita. Walory estetyczne sprawiają, że jest to coraz częściej wybierany rodzaj szkła na panele kuchenne w polskich domach. Warto mieć jednak na uwadze, że jeśli panel kuchenny ma się znaleźć na ścianie za kuchenką gazową, bezwzględnie zaleca się wybór paneli ze szkła hartowanego.

Personalizacja paneli kuchennych

Wymiar szklanych paneli kuchennych dostosowuje się indywidualnych potrzeb kuchni klienta. W firmie S4 oferujemy profesjonalne wykonanie szklanych paneli kuchennych z najwyższej jakości materiałów w przystępnej cenie. Panele kuchenne występują w wielu różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu mogą Państwo bez problemu znaleźć takie panele, które będą w stu procentach odpowiadać Waszym gustom i aranżacji całego pomieszczenia.

Dostępność w wielu różnych wariantach gwarantuje również możliwość dopasowania paneli do indywidualnej aranżacji, w jakiej została wykonana cała kuchnia. Takie szklane panele z grafiką posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które gwarantują, że kolory i wzory pozostaną intensywne i nie wyblakną już po kilku miesiącach od zamontowania. Nawet wiele lat po zamontowaniu będą one wyglądały, jak nowe, a przy tym ich czyszczenie nie wymaga nadmiernych wysiłków.

Jak czyścić szklane panele kuchenne?

Szklane panele kuchenne nie są zbyt wymagające pod względem czyszczenia. Ze względu na miejsce, w jakim są montowane najczęściej pojawiają się na nich plamy z tłuszczu, które można z łatwością usunąć miękką ściereczką nasączoną płynem do szyb. Jeżeli panele kuchenne wykonane są ze szkła hartowanego, warto zdecydować się na płyny do szyb przeznaczone do tego typu szkła. W przypadku codziennej pielęgnacji i usunięciu osadzającego się kurzu wystarczy przetrzeć szybę suchym ręcznikiem papierowym lub delikatną ściereczką – najlepiej z mikrofibry.

Co warto wiedzieć o szklanych panelach kuchennych?

Panele kuchenne najczęściej montuje się pomiędzy blatem roboczym a szafkami kuchennymi. Coraz częściej w polskich kuchniach można także spotkać szklane panele, jako element wykończeniowy frontów w meblach kuchennych. Tak samo jak w przypadku szklanych paneli ściennych wykonuje się je na zamówienie, dzięki czemu mają Państwo pewność, że będą idealnie pasowały do mebla i całego wnętrza.

Pomiary i wykonanie paneli kuchennych najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy posiadają specjalny sprzęt zapewniający dokładne pomiary i precyzyjne docięcie szkła na wymiar. Doświadczeni specjaliści z firmy S4 zapewniają szybkie i terminowe wykonanie zamówienia. Zadbają o to, aby panele szklane były idealnie dopasowane do Państwa oczekiwań.