Jak wykorzystać lustra w nowoczesnej aranżacji wnętrz?
Zwierciadła mają długą i bogatą historię, ale już od dawna ich znaczenie wykroczyło poza czysto użytkową funkcję. Dziś lustra tworzą głębię, powiększają optycznie małe pomieszczenia, ukazują piękno nowocześnie zaaranżowanych wnętrz. Niezwykłe projekty designerów coraz częściej uwzględniają odbicie w szkle jako integralny element wystroju. Sprawdź, jak można wykorzystać je w niemal każdym pomieszczeniu!
Przesuwane ściany i drzwi z luster – fantastyczny efekt zabudowy loftowej
Dopasowana na wymiar, dokładnie oszlifowana tafla potrafi nadać pomieszczeniu zupełnie nową jakość. Można ją wykorzystać np. w funkcjonalnej formie skrzydła drzwi przesuwnych w zabudowie loftowej. Nowoczesna technika daje więcej możliwości, dzięki czemu lustrzanymi panelami można nie tylko zabudowywać wnęki, ale także wydzielać pomieszczenia czy odcinać skosy. Odbicie reszty pomieszczenia tworzy prosty efekt przestrzenny. Im większe lustro, tym większy staje się efekt optycznej iluzji. W ten sposób nawet niewielki przedpokój, pomniejszony jeszcze o wydzieloną szafę, stanie się dużym, widnym pomieszczeniem. Oczywiście taka zabudowa musi być solidna, wykonana z zachowaniem niezbędnych wymiarów. Dlaczego? Przesuwane lustra sprawiają wrażenie lekkich, niemal przezroczystych. W rzeczywistości to dość ciężki, solidny mechanizm, wymagający odpowiedniego rozłożenia sił. W precyzyjnie wykonanej zabudowie główna rola przypada mocnemu szkłu wysokiej jakości, które dodatkowo powinno być przycięte i oszlifowane z dużą precyzją. Dlatego warto powierzyć projekt i wykonanie fachowcom z dużym doświadczeniem w realizacji nawet najbardziej nietypowych zleceń.
Jak duże powinno być lustro na ścianie? A może to ściana… powinna być lustrem?
Duże zwierciadło w konkretnych ramach zawieszone centralnie na ścianie ma niewątpliwe dużo oldskulowego uroku. Jednak dziś wykorzystanie luster w wystroju pomieszczeń może wyglądać zdecydowanie inaczej. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia inwestora lub projektanta! Choć zdarzają się zamówienia na tafle wypełniające dokładnie całe ściany, możliwości jest o wiele więcej. Doskonałym przykładem są lustra w łazienkach, wycięte dokładnie według wskazówek designera. Umieszcza się je jako integralną część ściany, wpuszczając w strukturę glazury. Nie zawsze muszą dostosowywać się do wymiarów płytek – wszak można dopasować płytki np. do kształtu wielkiej kropli. Jako docinane na wymiar lustra stają się integralną częścią umeblowania i wykończenia ścian. To także powód, dla którego warto zainteresować się ofertą S4. Gotowe lustrzane elementy wyposażenia wnętrz są ograniczone, jeśli chodzi o kształty, grubość itp. Zamawiając element w specjalistycznej firmie zawsze otrzymasz dokładnie to, co ma się znaleźć w Twoim wymarzonym pomieszczeniu!
Kilka nietypowych pomysłów do nowoczesnego wnętrza
Lustrzane płaszczyzny pasują do surowych wnętrz. Jeśli planujesz urządzić dom w stylu minimalistycznym, nie może w nim zabraknąć zwierciadlanej głębi. Szczególnie dobrze cienkie tafle z odbiciem sprawdzają się na szlachetnych wykończeniach z betonu dekoracyjnego. A może planujesz budowę domu ze szkła i metalu? Od razu pomyśl o dużych fragmentach z luster. Ciekawym pomysłem może być ich zamontowanie na… suficie. W ogóle takie rozwiązanie pasuje do nietypowych projektów z przestrzennymi niespodziankami. W klasycznych odmianach dekoracji używa się raczej luster wiszących, choć np. łazienka w stylu nowojorskim i złoconymi dodatkami będzie błyszczeć jeszcze bardziej w lustrach wkomponowanych w ceramiczne wykończenia ścian.
Postaw na oryginalny projekt z lustrzanymi dodatkami
Niezależnie, czy widzisz lustra w przesuwanej zabudowie, ściankach działowych czy jako element dekoracji na ścianie, zyskujesz niepowtarzalną głębię i rozświetlenie pomieszczenia. Dzięki nowatorskim projektom ze szkłem i lustrami mieszkanie lub dom może zyskać zupełnie inny wymiar! Sprawdź, co jeszcze mogą w przypadku Twoich wnętrz mogą doradzić specjaliści z warsztatu wytwarzającego lustra na indywidualne zamówienie!