Jak zadbać o drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne są wyjątkowe i mają wspaniałe właściwości. Ich właściwa konserwacja jest niezbędna, ponieważ szyny mogą się zablokować i uniemożliwić prawidłowe otwieranie lub zamykanie drzwi. Na szczęście ich konserwacja nie jest bardzo skomplikowana i nie zajmuje wiele czasu. Jednakże, ważne jest, aby była prowadzona na bieżąco, żeby drzwi nigdy nie zawodziły.

Konserwacja prowadnic drzwi wewnętrznych przesuwnych
Wewnętrzne prowadnice drzwi przesuwnych są najbardziej wrażliwym elementem. Nagromadzenie brudu uniemożliwi bezproblemowe przejście ostrza przez nie. Aby tego uniknąć,
Będziesz musiał dokładnie wyczyścić szyny raz w miesiącu i sprawdzić, czy ruch jest płynny. Ponadto należy uważać, aby nie wciskać skrzydeł ani nie obciążać ich ciężarem, aby nie złamały okuć mocujących je do prowadnic. W celu prawidłowego wyczyszczenia szyny wystarczy zdjąć blachę. Będziesz musiał tylko odłączyć drzwi i umieścić je w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać.

Zadbaj o skrzydła drewnianych drzwi przesuwnych
Drewniane drzwi przesuwne wymagają ciągłego czyszczenia, ponieważ ten materiał traci część swojego blasku i jest organiczny. Staraj się czyścić je lekko wilgotną ściereczką i nie stosuj agresywnych produktów. Mogą one wpływać na drzwi i zmniejszać ich kolor, połysk lub wykończenie lakierem. W ten sposób dodatkowo wyeliminujesz ślady palców, które mogły pozostać przy użytkowaniu drzwi.
Należy również uważać na narażanie drzwi na działanie wilgotnego środowiska, ponieważ w wyniku tej sytuacji mogą one pęcznieć. W takim przypadku skrzydło może nie zmieścić się w prowadnicach tak, jak powinno, co uniemożliwi prawidłowe funkcjonowanie drzwi, a nawet może spowodować ich pękniecie.

Wyczyść okucia do drzwi przesuwnych
Należy również wyczyścić okucia drzwi przesuwnych. Niektóre drzwi prawie nie mają okuć, jak ma to miejsce w przypadku uchwytów. Konieczne jest jednak przyjrzenie się płytom i mocowaniom drzwi z prowadnicami. Bardziej tradycyjne projekty mają ogromne koła do ruchu ostrza. Oczywiście, czyszczenie tych okuć będzie niezbędne, aby drzwi nadawały się do użytku. Dzięki temu nie będziesz musiał przedwcześnie zmieniać drzwi.

Rozwiązaniem jest dokładne czyszczenie
Drzwi przesuwne muszą być konserwowane, aby dobrze działały. Każde zacięcie w prowadnicach może mieć katastrofalne skutki, więc trzeba uważać na te elementy. Na szczęście tanie drzwi przesuwne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.